Piotr Świderski TOP
SPONSORZY
octopus AMIT h skrzydlewska logo holistic polska naturalna medycyna-logo
news-swider09
13 marca 2017

Komunikat o stanie zdrowia Piotra: Wszystko jest w porządku!

Autor: Konrad Cinkowski

Nie tak wyobrażał sobie wyjazd do Włoch Piotr Świderski. Jego obóz treningowy w tym pięknym kraju przerwały problemy zdrowotne. Zawodnik po zakończeniu piątkowego treningu w Lonigo, źle się poczuł. Jeszcze na stadionie przeszedł wstępne oględziny, by następnie udać się dla pewności do szpitala na szczegółowe badania, gdzie obecnie przebywa i spędzi jeszcze kilka dni. W związku z wieloma artykułami w krajowych i zagranicznych mediach, różnej treści, o stanie zdrowia zawodnika, chcemy przedstawić oficjalny komunikat na temat wydarzeń we Włoszech oraz tego, jak się czuje „Świder”.

– Przede wszystkim na początku pragniemy przekazać, że z Piotrkiem jest wszystko w porządku, jest na „normalnej fali” (śmiech dop. red.). W jego organizmie doszło po prostu do uszkodzenia naczynia krwionośnego w klatce piersiowej i pękła jedna z żyłek, która była lekko uszkodzona po jednym z upadków przed laty we Wrocławiu. Cała sytuacja miała miejsce już po treningu. Piotr co prawda chciał jeszcze wyjechać, ale że była już późniejsza godzina, a my jeździliśmy od rana, odpuścił. Po chwili źle się poczuł, więc korzystając z tego, iż była karetka, kazaliśmy mu iść do lekarza. Po kilku chwilach poszedł się przebrać, ale wrócił do karetki, więc zabrali go do szpitala na badania. Lekarze „poprawili” mu już to wszystko w zasadzie od razu i nie było żadnego kataklizmu fizjologicznego. Teraz musi zostać przez dziesięć dni w szpitalu na obserwacji. Owszem, może wyjść, na własne żądanie, ale uznaliśmy, że mija to się z celem. W imieniu zawodnika, dziękuję za wszystkie ciepłe słowa w kierunku Piotra – przekazał Zygmunt Mikołajczak, opiekun teamu.

——

Translation: Artur Pisarek

Practice camp in Italy wasn’t quite lucky for Piotr Świderski. His ordinary preseason activities had been interrupted by health trouble. Rider has felt sick after fridays session in Lonigo. He was examined at the stadium, however decided to go to the hospital to make himself sure that everything is okay. He’s staying there for a few following days.
 
Due to lots of gossip-articles in domestic and also foreign media we’d like to officially release how does Piotr feel.
 
„Firstly we’d like to announce that Piotr is alright, he’s on normal wave (laughing). Just one of chest’s blood vessel has cracked. It was damaged in result of crash in Wrocław many years ago.” – said Świderski’s team guardian – Zygmunt Mikołajczak.
 
All that happened after practice session. However Piotr wanted to have another ride, but it was quite late and we had been working since morning, so he gave up. A moment later he felt sick, so we adviced him to go to the ambulance for help. After that he went to get changed, but felt sick again so was taken to hospital.
 
„Doctors have already ‚repaired’ him, actually did this immediately. There was no any ‚cataclysm’. Now he will stay in the hospital for 10 days for medical observations. He could go out on his demand, but we consider it irresponsible.
 
„On behalf of rider thank you for all kind words you sent to Piotr.

KLUBY

Orzeł Łodź
Copyright © 2019 by Adam Gondek