Piotr Świderski TOP
SPONSORZY
octopus AMIT h skrzydlewska logo holistic polska naturalna medycyna-logo
swider_mix2016 (6)
15 stycznia 2017

Gale Lodowe bez Piotrka Świderskiego

Piotr Świderski jest jednym z zawodników, którzy w przerwie zimowej nie zsiadają z motocykli żużlowych i biorą udział m.in. w Galach Lodowych. „Świder” nigdy organizatorom imprez nie odmawia, lecz w tym roku musiał zrobić mały wyjątek. Wychowanka WTS-u Wrocław zabraknie zarówno w Częstochowie, Toruniu jak i Opolu.

Nowy nabytek Orła Łódź początkowo zaakceptował jedno z zaproszeń, lecz później musiał z niego zrezygnować. Piotr na dniach zostanie po raz drugi ojcem. W związku z tym decyzja „Świdra” jest jak najbardziej zrozumiała, o tym, by zostać w domu. Zawodnik nie wyklucza, że w przyszłym sezonie już uda mu się wystąpić we wszystkich turniejach.

– Żona jest w ciąży i że tak powiem, jesteśmy już pod taśmą, jest zapalone zielone światło, manetki z gazem odkręcone na maksa i czekamy, aż sędzia zwolni maszynę startową (śmiech – dop. aut.). W związku z tym, że mamy już jedną córkę to opieka nad nią musi być sprawowana, jak żona będzie w szpitalu. Nie mogę sobie, zatem pozwolić na taki wyjazd na Galę Lodową. To jest kilka godzin, a czasem nawet dni przygotowania, trzeba to przystosować do warunków lodowych. Czasem jest to wyjazd nawet dwudniowy, bowiem chcemy potrenować na lodzie przed startem. Zawsze chętnie brałem udział w takich zawodach, bowiem jest to kontakt z motocyklem, a ponadto są to imprezy o szczytnym, charytatywnym celu. W tym roku niestety musi się to wszystko odbyć obok mnie – skomentował swoje lodowe absencje „Świder”.

KLUBY

Orzeł Łodź
Copyright © 2019 by Adam Gondek